STOWARZYSZENIE SPORTOWE LOTNIK POZNAŃ ZAPRASZA SERDECZNIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI

TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ NA HALI UAM W POZNANIU UL ZAGAJNIKOWA 9

Dojazd dla drużyn z Poznania i okolic TRAMWAJEM NR 12 Z PRZESIADKĄ NA UL KURPIŃSKIEGO W AUTOBUS NR 87.MOŻNA RÓWNIEŻ DOJECHAĆ BESPOŚREDNIO AUTOBUSEM  LINI NR 87 LUB 98.

CEL:

1. DOSKONALENIE GRY NA MAŁEJ PRZESTRZENI , TECHNIKI PODAŃ I DRYBLINGU WŚRÓD NAJMŁODSZYCH ROCZNIKÓW ADEPTÓW PIŁKI NOŻNEJ.
  2. PROPAGOWANIE ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA I SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU PODCZAS ZDROWEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ W DUCHU FAIR PLAY.

REGULAMIN:

1. DRUŻYNA SKŁADA SIĘ OD 3 DO 6 ZAWODNIKÓW.( drużyna może składać się ze składów mieszanych dziewcząt i chłopców lub też samych dziewcząt lub chłopców)
  2. W GRZE BIERZE UDZIAŁ TRZECH ZAWODNIKÓW BEZ BRAMKARZA.
  3. BOISKO O WYMIARACH 11m / 20m.
  4. BRAMKI O WYMIARACH  2 m /  1,20 cm
  5. MECZ TRWA 10 MINUT.
  6. ZMIANY ZAWODNIKÓW W SYSTEMIE HOKEJOWYM Z ZACHOWANIEM ZASADY „NAJPIERW SCHODZI”.
  7. OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY ,OBÓWIE HALOWE Z BIAŁĄ PODESZWĄ , PODESZWA NIE MOŻE POZOSTAWIAĆ ŚLADÓW W POSTACI RYS.
  8. KAŻDY ZAWODNIK MA OBOWIĄZEK POSIADANIA LEGITYMACJI SZKOLNEJ.
  9. DRUŻYNY PODZIELONE ZOSTANĄ NA DWIE GRUPY W KTÓRYCH ZOSTANĄ ROZEGRANE MECZE ELIMINACYJNE.
  10. MAKSYMALNA ILOŚĆ DRUŻYN W GRUPIE TO SZEŚĆ.
  11. O KOLEJNOŚCI MIEJSC W GRUPIE DECYDUJE:
  • ILOŚĆ ZDOBYTYCH PUNKTÓW
  • WYNIK BESPOŚREDNIEJ RYWALIZACJI.
  • STOSUNEK BRAMEK (WIĘCEJ STRZELONYCH WYGRYWA RYWALIZACJĘ)
  • W PRZYPADKU IDENTYCZNEJ ILOŚCI PUNKTÓW , REMISU W BESPOSREDNIM SPOTKANIU ORAZ TAKIEJ SAMEJ ILOSCI BRAMEK STRZELONYCH BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁA MAŁA TABELA A W DALSZEJ KOLEJNOSCI ZASADA DWÓCH RZUTÓW KARNYCH WYKONYWANYCH DO PUSTEJ BRAMKI Z POŁOWY BOISKA.
  1. PO MECZACH ELIMINACYJNYCH ZOSTANĄ ROZEGRANE MECZE     PÓŁFINAŁOWE.

·        W PÓŁFINALE A   ZAGRAJĄ DUŻYNY 1A z 2B , 2A z 1B , PRZEGRANI ZAGRAJĄ O MIEJSCA 3,4 , ZWYCIĘSCY ZAGRAJĄ O MIEJSCA 1,2.

·        W PÓŁFINALE B ZAGRAJĄ DUŻYNY 3A z 4B , 4A z 3B , PRZEGRANI ZAGRAJĄ O MIEJSCA 7,8 , ZWYCIĘSCY ZAGRAJĄ O MIEJSCA 5,6.

·        W PÓŁFINALE C ZAGRAJĄ DUŻYNY 5A z 6B , 6A z 5B , PRZEGRANI ZAGRAJĄ O MIEJSCA 11,12, ZWYCIĘSCY ZAGRAJĄ O MIEJSCA 9,10.

1. PRZYJAZD DRUŻYN NA TURNIEJ DO GODZINY 8:30.
  2. ODPRAWA DLA TRENERÓW I SĘDZIÓW 8:45.
  3. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE TURNIEJU 9:00.
  4. PIERWSZE MECZE  GRUPOWE 0 9:15.
  5. OD GODZINY 12:30 DO 14:00 W PRZERWACH MIĘDZY MECZAMI WYDAWANY BĘDZIE DWUDANIOWY OBIAD.
  6. WPISOWE ZA UDZIAŁ W TURNIEJU WYNOSI 200,- ZŁ ( SŁ . dwieście złotych),KTÓRE NALEŻY WPŁACIĆ PRZELEWEM NA KONTOPODANE PONIŻEJ DO DNIA 18.02.2011.

STOWARZYSZENIE SPORTOWE LOTNIK POZNAŃ

UL GŁUSZYNA 187 POZNAŃ 61-329.

NR KONTA  BZWBK S.A.1 O/POZNAŃ

09 1090 1463 0000 0000 4604 0531.

TELEFONY  KONTAKTOWE :

a.     723 878 612  PAWEŁ PIELICHOWSKI

TURNIEJ W GÓRACH – MALI POZNANIACY NA SZCZYCIE.

W dniach 02-05.12.2010. w malowniczo położonym Kompleksie Turystycznym Sudety „BANDEROZA” w GŁUCHOŁAZACH odbył się  Ogólnopolski IV Mikołajkowy turniej piłki nożnej o puchar Prezesa Klubu Sportowego BROŃ RADOM.

W turnieju tym WIELKOPOLSKĘ reprezentował „LOTNIK POZNAŃ” w dwóch kategoriach wiekowych 2000  i 1997.

Przy wspaniałym dopingu wszystkie drużyny grały ambitnie do ostatniej minuty w każdym meczu . Najlepiej zadebiutowali na turnieju tej rangi młodzi piłkarze drużyny LOTNIKA POZNAŃ w kategorii 2000 , którzy wywalczyli 1 i 9 miejsca . W roczniku 1997  ambitnej drużynie z POZNANIA zabrało trochę szczęścia i w rezultacie końcowym zajęła 10 miejsce .

Ale przecież nie tylko wynik się liczy ale też  gra , która jest wspaniałą zabawą i sposobem na mile spędzony czas. Pamiętajmy o tym .

Sukces małych adeptów to tak naprawdę sukces wszystkich zawodników biorących udział w turnieju,  którzy dopingowali swoich kolegów podczas meczów .

Szczególnie dramatyczny przebieg miały spotkania półfinałowe i finał gdzie o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii 2000 został nasz bramkarz KUBA NOWAK który wybronił w finale trzy rzuty karne a w całym turnieju zaskakiwał wszystkich niesamowitymi interwencjami.

Poniżej podajemy składy poszczególnych drużyn i  klasyfikację  końcową.

Do turnieju Euro 2012

17 kwietnia 2009 roku na Placu Wolności w Poznaniu odbyła się impreza zorganizowana przez Wydział Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania  poświęcona  2- iej rocznicy wybrania jako organizatora Euro 2012 Polski i Ukrainy. Po uroczystym rozpoczęciu przez prezydenta Ryszarda Grobelnego, rozlosowano poszczególne pary zespołów  i przystąpiono do rozgrywek. Lotnik Poznań wystąpił w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1 i 2, klasy 3 i 4 oraz klasy 5 i 6. Klasy 1 i 2 reprezentowali nas: Miłosz Pielichowski, Maciej Napierała, Paweł Pietrzak, Jacek Grządzielewski wygrali z SP nr 13 1:0, w półfinale przegrali SP nr  89 1:3  i o  3 miejsce w turnieju wygrali 2:1. Klasy 3 i 4 to : Jakub Michalak, Sebastian Kulesza, Nicolas Sobieraj, Michał Targoni, którzy ulegli w pierwszym mecze SP nr 13  1:3 tracąc szansę dalszego udziału w turnieju.
Wyniki w turnieju nie są dla nas najważniejsze, ważne było to, że po raz kolejny KS „Lotnik” Poznań zaistniał na sportowej mapie Poznania i to w tak interesującej rocznicowej imprezie.

Puchar Deichmanna

Nasi zawodnicy występują w 2 kategoriach wiekowych:
Rocznik 2000-2001 : Miłosz Pielichowski nr 2, Maciej Napierała nr 4, Paweł Pietrzak nr 8, Jacek Grządzielewski nr 10, Jakub Michalak nr 1 bramkarz, Michał Gadomski nr 3, Jakub Rój nr 5, Damian Skrzypczak nr 6, Patryk Gronostaj nr 7, Maxymilian Ziarkiewicz nr 9 i  Bartosz Michałowski nr 11.
Rocznik 1998-1999 : Jakub Michalak nr 1 (bramkarz rocznik 2000),  Sebastian Kulesza nr 3, Nicolas Sobieraj nr 5 , Michał Targoni nr 6, Filip Haberski nr 2, Roger Sobieraj nr 4, Bartosz Krajewski nr 7, Jacek Grządzielewski nr 10.
Obydwie drużyny w turnieju występują jako reprezentacja Polski.

W dniu 18 kwietnia rozgrywki rozpoczęła młodsza grupa wiekowa. W pierwszym meczu po zaciętej walce drużyna uległa drużynie Portugalii 1:2 (0:1) bramkę dla nas strzelił z rzutu rożnego Miłosz Pielichowski. W drugim spotkaniu pokonaliśmy drużynę Chorwacji 4:0 (2:0). Strzelcy bramek to : Miłosz Pieluchowski – 2, Bartosz Michałowski i bramka samobójcza po dośrodkowaniu Jacka Grządzielewskiego.
W dniu 19 kwietnia do rozgrywek przystąpili starsi. W swoim pierwszym meczu ulegli wysoko Hiszpanii 1:6 (0:3). Honorową bramkę strzelił Sebastian Kulesza. W drugim spotkaniu pokonaliśmy Anglię 2:1 (2:0). Strzelcy bramek to: bracia Nicolas i Roger Sobierajowie.
W dniu 25 kwietnia rozegraliśmy dwa mecze i oba zwycięskie. W pierwszym pokonaliśmy Austrię 3:0 (2:0). Bramki strzelili Paweł Pietrzak , Miłosz Pielichowski i Maciej Napierała.
Drugi zwycięski mecz z Włochami, po bardzo zaciętej grze 1:0 (0:0), a strzelcem jedynego gola Miłosz Pielichowski.

Grupa starsza grała 26 kwietnia. Po raz pierwszy w historii Polska pokonała Niemcy i to aż 7:0 (3:0). Strzelcy bramek to : Sebastian Kulesza – 3, Nicolas Sobieraj – 4. W drugim spotkaniu nasi zawodnicy ulegli Chorwacji 0:7 (0:4), zaskakując wszystkich cieniutką grą. Chyba uwierzyli, że po Niemcach przeciwnicy się położą sami. Trzecie spotkanie przeciwko Francji  znów zaczęło się fatalnie od samobójczej bramki naszego obrońcy ( nazwisko pominiemy milczeniem). I tak było do przerwy. Ostra reprymenda trenera i hat trick Kuby Michalaka, który  gra na pozycji napastnika, spowodowały radosne zakończenie meczu wynikiem 3:1 (0:1). Podczas meczu z Chorwacją z boiska został usunięty nasz zawodnik Roger Sobieraj za niegodną naszego klubu postawę w stosunku do sędziego i drużyny przeciwnej. Decyzją Zarządu został zawieszony w prawach zawodnika na okres 1 miesiąca.

Kolejne mecze turnieju Deichmanna odbyły się w długi weekend majowy.
W dniu 02.05.2009 roku młodsi zagrali z Ukrainą. Wygraliśmy 1:0 (1:0) po trafieniu naszego bramkarza Kuby Michalaka., jak widać wszechstronnie uzdolnionego zawodnika. Drugi mecz to twardy przeciwnik Anglia. Niestety mecz przegraliśmy 1:2 . Do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Kiedy wydawało się, że po golu Bartosza Michałowskiego, pójdziemy za ciosem, przeciwnik w ostatniej minucie po błędzie obrony i bramkarza zdobył jakże cenną dla siebie bramkę. Trzecie spotkanie przeciwko Czechom to seria niewykorzystanych sytuacji. A że zgodnie z powiedzeniem niewykorzystane sytuacje się mszczą po raz kolejny tuż przed końcowym gwizdkiem tracimy bramkę i kończymy 0:1.

Starsi w dniu Święta Narodowego rozegrali 4 mecze.
W pierwszym spotkaniu zagraliśmy fair-play wystawiając przeciw osłabionej Holandii, która grała 4 zawodnikami w polu taką samą ilość piłkarzy. Jednak niesumienna realizacja założeń trenera i zlekceważenie napastnika drużyny przeciwnej (dziewczynka) spowodowało, że do przerwy było już 0:2, po trafieniach Magdy. Druga połowa to stały napór naszych i piękny gol Macieja Kudły. Piękne strzały naszych czyli Nicolasa Sobieraja, Kuby Michalaka i Sebastiana Kuleszy w jeszcze piękniejszy sposób bronił bramkarz.
Drugi mecz przeciwko Szwajcarii to ich wygrana 5:1 (1:1). Po obiecującym początku po trafieniu Nicolasa Sobieraja , bramki zdobywali już tylko nasi rywale.
Trzeci mecz to dobra postawa naszych obrońców i dwie bramki Kuby Michalaka przeciw Portugalii, która grała jednym zawodnikiem więcej (dziewczynką) i zwycięstwo 2:0 (1:0).
Ostatnie spotkanie przeciwko Grecji rozpoczęliśmy falowymi atakami. Jednak to oni w wyniku jedynej akcji w pierwszej połowie prowadzili 1:0. Niewykorzystane sytuacje na początku drugiej połowy przyniosły kolejną kontrę Greków, po której było 0:2. Trzecie trafienie bramkarza przeciwników po ewidentnym błędzie obrońcy i bramkarza dobiło naszych.
Trzeba wyciągnąć wnioski i grać dalej. Polacy nic się nie stało!!!

09 maja kolejne mecze rozegrała młodsza grupa.
Polska-Hiszpania 1:0 bramka Jacek Grządzielewski
Polska-Rumunia 1:0 bramka Michał Gadomski
Polska-Francja 2:0 bramka Michał Gadomski x 2
Najlepszy zawodnik - Michał Gadomski (liczne obtarcia,siniaki i skaleczenia świadczą o pełnym poświęceniu i zaangażowaniu w grę)
Najlepszy obrońca - Jacek Grządzielewski (100% pewny punkt obrony,zawodnik nie do przejścia,zdobywca bramki)
Bramkarz - Jakub Michalak,nie przepuścił ani jednej bramki,wybronił kilka niemożliwych piłek - BRAWO - może się liczyć w klasyfikacji
najlepszego bramkarza turnieju.

W dniu 9 maja starsza grupa wiekowa rozegrała 2 spotkania z zespołami Szkocji i Rumunii, które są odpowiednio na 1 i 2 miejscu w tabeli. Mecz za Szkocją zakończył się wynikiem 1:3 do przerwy 1:1. Nasi zawodnicy zaskoczyli przeciwnika ambitną i precyzyjną grą, o czym świadczy wynik do przerwy. Po dobrym początku drugiej połowy wydawało się, że będziemy sprawcami sporej niespodzianki, jednak bramka samobójcza oraz nie zablokowanie strzału z dystansu doprowadziło w rezultacie do porażki. Jedyną bramkę w meczu dla Polski zdobył Nicolas Sobieraj.
Mecz z Rumunią (Szkoła Podstawowa nr 13) rozpoczęliśmy również dobrze i prowadziliśmy 1:0 po trafieniu Nicolasa Sobieraja. Jeszcze przed przerwą Rumunia doprowadziła do wyrównania. Na początku drugiej połowy po stracie piłki w środku pola tracimy drugą bramkę. Kolejna kontra Rumunów i jest już 1:3. Kiedy wydawało się, że mecz jest przegrany nadzieję przywrócił strzał Krystiana Krzewiaka i gol na 2:3. Mimo ambitnej pogoni nie zdołaliśmy wyrównać.
Te spotkania wykazały, że nie odstajemy od najlepszych i dodatkowo zmobilizowały drużynę, która w dniu 10 maja rozegrała kolejne 4 spotkania.
Polska -Turcja 0:0.
Polska –Włochy 2:1 (1:1). Gole zdobyli: Kuba Michalak i Nicolas Sobieraj.
Polska -Ukraina 5:2 (3:0). Gole zdobyli Krystian Krzewik- 3 (klasyczny hat trick w pierwszej połowie) i Nicolas Sobieraj – 2.
Polska- Irlandia 1:1 (1:1). Bramka to oczywiście Nicolas Sobieraj.
Po tych spotkaniach na szczególną pochwałę zasługuje bramkarz Mateusz Bąk, którego interwencje wielokrotnie ochraniały nasz zespół od utraty bramki.
Po tej serii meczów z  optymizmem patrzymy na dalszą fazę rozgrywek.

Pomimo bardzo złych warunków pogodowych turniej rozpoczął się,jednak po pierwszej rundzie został przerwany. Nasze pociechy (Polska) rozegrali jeden mecz z Rumunią wygrywając  1-0 bardzo ładna bramka Pawła Pietrzaka, przypominam że tydzień temu też pokonaliśmy Rumunię a jest to SP 13 czyli szkoła Lecha. Trudno wyróżnić jakiegokolwiek zawodnika gdyż warunki gry dyktowała mokra piłka i nasiąknięta sztuczna nawierzchnia. Liczy się wygrana i kolejne trzy zdobyte punkty. BRAWO MŁODZI oby tak dalej.

Czarna sobota dla najmłodszych zawodników naszego klubu. trzech spotkaniach odnieśliśmy trzy porażki-kolejno z Grecją 0-1, z Ukrainą 1-2 oraz z Czechami 0-4.Honorowego gola w trzech spotkaniach zdobył nasz bramkarz Kuba Michalak po wspaniałym wybiciu piłki.Trudno wyróżnić któregokolwiek z naszych chłopców,ale przecież każdy zespół ma słabszy dzień.Następny weekend na pewno będzie lepszy.

30/31.05.2009r.
W sobotę "młodzi" rozegrali tylko jeden mecz z Portugalią w ulewnym eszczu przegrywając 0:2.Warunki były tak złe że był to mecz przypadków.Trudno ich ganić - pogoda rządziła. iedziela dla starszych okazała się bardziej udana. Pogoda dopisała ,a
chłopaki zremisowali bardzo trudny mecz z Portugalią 2:2 (dwie bramki Nicolasa Sobieraja) i z Holandią 1:1 (gol również Nicolasa). Myślę że wyniki byłyby dużo lepsze gdyby rodzice naszych wspaniałych zawodników liczniej przybywali na mecze. Obserwując doping innych drużyn powinniśmy się wstydzić. Pragniemy podziękować kilku rodzicom którzy wiernie przybywają na mecze.
APEL DO RODZICÓW
W następny weekend zapraszamy wszystkich rodziców na turniej, zabierzcie  trąbki,bębny,flagi,szaliki i kibicujcie przecież robicie to dla naszych chłopaków (dla nich to będzie przeżycie).

Polska - Francja   0:0
Polska - Grecja    1:2 bramki dla naszych Kuba Michalak (bramkarz).
Myślę,że po trudnym dniu chłopakom należą się słowa uznania.

07.06.2009r.
Na wstępie "serdeczne podziękowania" dla rodziców za to że chłopaki musieli zagrać w osłabionym składzie.Na turnieju pojawili się tylko rodzice dwójki zawodników ( dziękujemy reszcie-myślę że nie tak miało być ).W pierwszym meczu zagraliśmy z Irlandią przegrywając 0:3.Brawa dla Irlandii która zagrała fair play również bez jednego zawodnika. Drugi mecz rozegraliśmy z Niemcami w osłabieniu,Niemcy grali z jednym zawodnikiem więcej.Mimo osłabienia nasi wspaniali piłkarze rozbili przeciwnika 4:0 (bramki Roger Sobieraj,Nicolas Sobieraj x 2,Sebastian Kulesza).Brawo dla piłkarzy,ogromny żal dla rodziców.I co dalej...
Grupa młodsza
Rodziców troszkę więcej choć niewiele (pełen szacunek dla wiernych kibiców-rodziców)
Polska-Chorwacja  2:1 bramki Maciek Napierała i samobójcza po pięknym zagraniu Bartka Michałowskiego Polska-Włochy     0:1 to był piękny mecz i przypadkowa bramka.

13/14.06.2009r.
W ostatnim dniu rozgrywek w "Mini Mistrzostwach Europy Deichmann 2009" nasi najmłodsi zawodnicy (Polska) rozegrali mecz z Austrią wygrywając pewnie i w ładnym stylu 2:0 (gole:Miłosz Pielichowski i Max Siarkiewicz) i awansowali dalej.W drugim spotkaniu trafiliśmy na zespół Czech jak się później okazało zwycięzce turnieju.Przegraliśmy nieznacznie 1:0 co świadczy o tym że nie odbiegamy klasą od najlepszych.Ostatecznie na trzynaście drużyn zajęliśmy szóste miejsce co świadczy o dobrym rozwoju naszych wspaniałych pociech.
I miejsce    Czechy
II miejsce   Anglia
III miejsce  Portugalia
...
VI miejsce   POLSKA - BRAWO !!!!!!!!!!!

W niedzielę nasz zespół rozpoczął od wygranej z Włochami 2:1 (obie bramki Rogera Sobieraja).Był to według niektórych najlepszy i najbardziej emocjonujący mecz naszych zawodników w całym turnieju. Mecz życia rozegrał nasz bramkarz Mateusz Bąk - rośnie nam wielki talent.Dzięki jego świetnym interwencją straciliśmy tylko jedną bramkę i
to z rzutu karnego.Również w starszej grupie nie mieliśmy szczęścia trafiając w drugiej rundzie na Hiszpanię (zwycięzcę turnieju) przegrywając 0:7.Ostatecznie na szesnaście drużyn zajęliśmy ósme miejsce.Duże brawa dla drużyny!!!!!!!
I miejsce        Hiszpania
II miejsce       Szkocja
III miejsce      Turcja
...
VIII miejsce     Polska.

Żaczek Przemysław Cup 2009

W dniu 01.05.2009 roku wzięliśmy udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez MKS „Przemysław” Poznań .Mecze były zorganizowane w dwóch grupach i odbywały się równolegle na dwóch boiskach. Wylosowaliśmy w grupie następujące drużyny : Warta  I, Przemysław II, Unia Swarzędz oraz SP 64. W eliminacyjnych meczach zremisowaliśmy z Wartą I, SP 64 i Unią Swarzędz, wszystkie zakończyły się wynikiem 0:0  oraz przegraliśmy z Przemysławem II 0:2. W efekcie uzyskanych wyników zajęliśmy 4 miejsce w grupie i pozostała nam jedynie walka o 7 pozycję. Ten ostatni mecz w turnieju wygraliśmy po rzucie karnym strzelonym  przez Macieja Napierałę 1:0.